De Luxe ! FABERGE / Фаберже, dzbanek srebro 84, Certyfikat !!!

De Luxe ! FABERGE / Фаберже, dzbanek srebro 84, Certyfikat !!!

Karl Faberge / Фаберже / Moskwa ok. 1900 roku !

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

FABERGE Carl Peter / Петер Карл Фаберже (1846 - 1920)

Certyfikat do dzbanka został wykonany przez Dr. Adama Szymańskiego, specjalistę w zakresie sztuki rosyjskiej, rzeczoznawcy złotnictwa rosyjskiego XIX wieku, autora książki "Faberge. Historia i arcydzieła". http://www.ekspertyza.faberge.pl/ 

Cztero stonnicowy Certyfikat autentyczności widoczny jest na skanach (patrz foto), w oryginalnej wersji papierowej dodatkowo opatrzony sygnaturą nadawaną w/g kodu, pieczęciami i podpisem Dr. Adama Szymańskiego. Poniżej wybrane fragmenty tejże ekspertyzy.

" 1.TWÓRCA-PRACOWNIA: Dzbanek został wykonany w moskiewskiej pracowni złotniczej Fabergé. Pracownia Fabergé z Moskwie specjalizowała się w wytwarzaniu artystycznie zdobionych wyrobów ze srebra m.in. zastaw stołowych, kompletów do kawy i herbaty oraz naczyń okolicznościowych. W okresie 1890-1917 wyroby z srebra wykonane w moskiewskiej pracowni Fabergé uchodziły za najlepsze w Rosji. 

2.FORMAT-WYMIARY: Dzbanek ma typowe dla dzieł tego rodzaju wymiary. Wysokość dzbanka wynosi 20 cm. Waga całkowita dzbanka wynosi 689 g.  

 3.OPIS PRZEDMIOTU: Dzbanek ma ciekawą formę. Korpus dzbanka ma formę rozszerzającej się u góry urny posadowionej na niewielkiej stopce, ozdobionej przykrywką, wydatnym uchwytem oraz wylewem. Styl dzbanka cechuje typowa dla stylu rokokowego profuzja dekoracji. 

4.MATERIAŁ: Dzbanek został wykonany ze srebra próby 84, na co wskazują oznaczenia znajdujące się puncach. Izolatory wykonane zostały z kości.   

5.SYGNATURA-PUNCE: Dzbanek jest oznaczony zespołem punc używanych w Rosji w okresie 1896-1908. Punce znajdują się na podstawie dzbanka oraz na krawędzi pokrywki. Zbiór punc umieszczony na dzbanku tworzy 5 cech złotniczych.  

 6.DATACJA: Dzbanek powstał około 1900 r., jednak nie wcześniej niż w 1896 r. i nie później niż w 1908 r. Przeprowadzone badania porównawcze i archiwalne nie pozwoliły ustalić dokładniej czasu powstania dzieła, dlatego zabytek należy datować na środek szacowanego okresu, co w tym przypadku oznacza około 1900 r.  

 7.STYL DZIEŁA: Dzbanek jest zdobiony dekoracja utrzymaną w stylu neorokokowym, który był XIX-sto wiecznym stylem nawiązującym do sztuki francuskiego i europejskiego rokoka. Styl ten charakteryzuje się profuzją dekoracji i swoistym horror vacui.  Po 1887 r. styl rokokowy stał się jednym z dwóch najważniejszych stylów w pracowni Fabergé. Był to ulubiony styl mistrza Michała Perchina. W tym stylu zostało wykonanych kilka jaj Fabergé, na przykład Jajko z miniaturką okrętu Pamięć Azowa z 1891 r., Jajko różowo-fioletowe z 1897 r. oraz Jajko Piotra Wielkiego z 1903 r. 

11.STAN ZACHOWANIA: Stan zachowania dzbanka jest bardzo dobry. Zabytek zachował się bez uszczerbków. Na powierzchni dzbanka brak jest śladów napraw lub przeróbek. Punce zachowały się w stanie dobrym. Są czytelne. 

12.OCENA WARTOŚCI DZIEŁA: Dzieło ma dużą wartość kolekcjonerską, artystyczną i materialną. Jest to przedmiot bardzo rzadki, co wpływa na jego wartość. Dodatkowo jak wszystkie artystyczne dzieła wykonane w pracowni Fabergé jest to dzieło unikalne. 

KONKLUZJA: Omawiany dzbanek do kawy to dzieło wykonane około 1900 r. w moskiewskiej pracowni Piotra Karola Fabergé. Jest to dzieło oryginalne, o dużej wartości kulturowej i materialnej. "

0,00 zł
Produkt zamówiony

Pozostałe produkty w tej kategorii (8):

 • Ekskluzywny przybornik na biurko, Rosja / srebro 84 / onyks / 1913 rok

  Ekskluzywny przybornik na biurko wykonany w Carskiej Rosji / Moskwie w 1913 roku z połączenia srebra próby "84" oraz onyksu

  Cena 0,00 zł
 • IWC Schaffhausen, Art Deco kieszonkowy zegarek złoto

  Zegarek kieszonkowy z manufaktury IWC Schaffhausen 1929 rok

  Cena 6 500,00 zł
 • Vacheron Constantin, zegarek męski, złoto 750

  Wspaniały czasomierz z legendarnej manufaktury Constantin Vacheron

  Cena 0,00 zł
 • Alicja Halicka "Dwie baletnice", olej / płótno, lata 20. XX w.

  Obraz wystawowy z GALERIE CONNAISSANCE DE L'EST

  Cena 0,00 zł
 • Cartier Love, złoto 750, obrączka wysadzana naturalnymi kamieniami

  Białe złoto 750 / szafir niebieski / różowy / ametyst/ spinel/ 

  Cena 0,00 zł
 • "Strzelec - Legionista", brąz lata 30.XX w. Warszawa, Rosmański

  Polonik - Legionista, brąz patynowany, Rosmański / Warszawa, lata 30. XX w.

  Cena 0,00 zł
 • Solnica St.Petersburg, srebro 88 / 1836 rok

  Wspaniała kolekcjonerska solnica ze srebra próby 88 !!

  Cena 0,00 zł
 • St. Westwalewicz, srebro 12 łut / Wolne Miasto Kraków, lata 1821-1824

  Wspaniała, absolutnie niespotykana cukiernica wykonana ze srebra próby 12 łut w krakowskiej pracowni złotniczej Stanisława Westwalewicza w latach 1821-1824

  Cena podstawowa 0,00 zł Cena 0,00 zł