De Luxe !!!! FABERGE / Фаберже "Sowa" Certyfikat !!!

De Luxe !!!! FABERGE / Фаберже "Sowa" Certyfikat !!!

"Sowa" Karl Faberge / Фаберже ok. 1887 roku !

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

FABERGE Carl Peter / Петер Карл Фаберже (1846 - 1920)

Certyfikat do klejnotu został wykonany przez Dr. Adama Szymańskiego, specjalistę w zakresie sztuki rosyjskiej, rzeczoznawcy złotnictwa rosyjskiego XIX wieku, autora książki "Faberge. Historia i arcydzieła". http://www.ekspertyza.faberge.pl/ 

Trzy stronicowy Certyfikat autentyczności widoczny jest na skanach (patrz foto), w oryginalnej wersji papierowej opatrzony sygnaturą nadawaną w/g kodu, pieczęciami i podpisem Dr. Adama Szymańskiego. Poniżej wybrane fragmenty tejże ekspertyzy.

"Twórca - Pracownia : Pieczęć została wykonana w pracowni Faberge w Petersburgu najprawdopodobniej w warsztacie Eryka Kollina w okresie przejmowania kierownictwa tej pracowni przez Michała Perchina. Pochodzenie pieczęci z pracowni Faberge potwierdza cecha złotnicza zawierająca zapisane cyrylicą w postaci КФ. Punca faberge znajduje się w dwóch miejscach, na podstawie pieczęci i zawieszce. Punce są czytelne i autentyczne. Na pochodzenie z pracowni Faberge wskazuje również styl dzieła, który jest typowy dla dzieł Faberge oraz bardzo wysoka jakość wykonania dzieła"

"Format - Wymiary : Wymiary i waga są typowe dla dzieł tego rodzaju wykonanych w pracowni Faberge. Wysokość całej pieczęci wynosi 49 mm, a samej figurki sowy 35,3 mm. Waga całości przedmiotu na którą składają się wykonana ze srebra figurka, złota podstawa zawieszki wykonana z karneolu pieczęć oraz dwa rubiny wynosi 25,47 gram"

"Materiał : złoto próby 56, srebro, rubiny, karneol"

"Sygnatura - Punce : pieczęć jest oznakowana pięcioma puncami złotniczymi umieszczonymi w trzech miejscach"

"Datacja : Pieczęć powstała około 1887 roku, jednak nie wcześniej niż w 1886 roku i nie później niż w 1888 roku. Analiza stylistyczna dzieła wskazuje , że powstało ono w pracowni Eryka Kollina w okresie, gdy kierownictwo jego pracowni przejmował już Michał Perchin"

"Ocena wartości dzieła : Dzieło ma dużą wartość kolekcjonerską i artystyczną. Pieczęć należy do dzieł bardzo rzadkich, co podnosi jego wartość i czyni z niego dzieło unikalne. wartość materialna omawianej pieczęci wynosi około 55-75 tyś zł.

"Konkluzja : Omawiane dzieło stanowiące wykonaną ze srebra i złota pieczęć w formie sowy wykonane około 1887 roku w pracowni Faberge to dzieło oryginalne o dużej wartości kulturowej i materialnej"

0,00 zł
Produkt zamówiony

Pozostałe produkty w tej kategorii (8):

 • Naturalny złoty Samorodek, duży, niespotykany ~22 ct !

  Naturalny samorodek złota !! Wyjątkowa, jednostkowa biżuteria !! 10,90 gram !!

  Cena 0,00 zł
 • Galle Emile, puzdro na biżuterię , szkło/srebro ok. 1900 roku

  Secesja - Piękne puzdro na biżuterię z pracowni Galle ok. 1900 roku

  Cena 0,00 zł
 • Brosza /dwie szpile złoto / diamenty / rubiny, Wiedeń ok.1900 roku

  Wyjątkowa, stara biżuteria, Wiedeń ok.1900 roku

  Cena 0,00 zł
 • Komoda, Europa północna około 1800 roku

  Piękna komoda salonowa po renowacji

  Cena 0,00 zł
 • Ikona Matka Boska z Dzieciątkiem, srebro "84"

  Złocone srebro "84", Moskwa 1889 rok,  Дмитрий Горбунов

  Cena 6 800,00 zł
 • Luksusowy stolik Ludwik XVI, palisander / brąz złocony ok.1900 roku

  Luksusowy stolik kawowy wykonany około 1900 roku we Francji w stylu Ludwika XVI. Konstrukcja mebla mahoniowa, fornir palisandrowy o pięknym , oryginalnym usłojeniu. Nogi, rant, carga okute dekoracyjnymi brązami złoconymi ogniowo. W centralnym miejscu aplika również ze złoconego brązu ze scenką dwóch kozłów podjadających owoce z kosza. Stolik jest dwustronny, będący lustrzanym odbiciem frontu i tyłu. Stan zachowania doskonały ! Mebel po zachowawczej, profesjonalnej konserwacji, na brązach oryginalne złocenie (brązy zostały jedynie umyte). Wysokość 64 cm, blat o wymiarach 81 x 56 cm. Stolik jest meblem luksusowym, wykonany z najwyższą dbałością o jakość i najdrobniejsze szczegóły, prowiniencją na pewno jest jego pochodzenie od najlepszych ebenistów.

  Cena 0,00 zł
 • Wł. Terlikowski , "Panienki w wazonie" olej / płótno 1921 r.

  Olej / płótno, Terlikowski Włodzimierz (1873 Poraj - 1951 Paryż)

  Cena 22 000,00 zł
 • Bracia Łopieńscy / Warszawa, brąz złocony ok. 1900 roku

  Wspaniały kinkiet z najlepszej polskiej pracowni brązowniczej Br. Łopieńscy

  Cena 0,00 zł