Emile Galle - najlepszy stolik secesyjny w Polsce!!!

Emile Galle - najlepszy stolik secesyjny w Polsce!!!

Stolik secesyjny wykonany osobiście przez Emila Galle pod koniec XIX wieku

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Oryginalny stolik secesyjny wykonany osobiście przez Emila Galle pod koniec XIX wieku. Konstrukcja orzechowa. Intarsje wielobarwne z kilku gatunków drzew w motywy kwiatowe typowe dla stylu secesji. Na dolnym blacie widnieje imienna sygnatura mistrza wraz ze znakiem "fecit" - oznaczająca mebel wykonany osobiście (95% mebli były projektowane przez Emila Galle, wykonywane były przez pracowników w jego pracowni stolarskiej), zaś na górnym blacie (od spodu) potwierdzenie gwarancji autentyczności "Depose". Stan zachowania bardzo dobry, mebel jest w 100% oryginalny, po zachowawczej profesjonalnej konserwacji dwa lata wstecz, widoczne normalne ślady użytkowania, drobne rysy na blacie. Wysokość 79 cm, szerokość 98,5 cm, głębokość 63,5 cm, wym. górnego blatu 78,5 x 54 cm. Przedmiot bardzo rzadko spotykany na rynku antykwarycznym, jeden w sprzedaży w Polsce!!! W tej chwili na rynku antykwarycznym jest drugi taki stolik w galerii w Nowym Jorku za 15000 $ (na życzenie możemy wysłać link do strony).

Emile Galle (1846-1904) projektant szkła, ceramiki i mebli. Od roku 1870 współpracował z ojcem, ceramikiem Charles`em Galle Reinemer właścicielem (od 1845 roku) zakładów zdobniczych szkła stołowego w Nancy i fabryki fajansów w Raon, a później Saint-Clament. W 1878 roku brał udział w paryskiej Wystawie Światowej, na której po raz pierwszy eksponował szkła emaliowane i rzeźbione, dekorowane motywami zaczerpniętymi ze sztuki orientalnej i wschodnio - azjatyckiej. Na wystawie "Union Centrale" w 1884 roku zaprezentował szkła powlekane, m.in. z wtopioną między warstwy folią metalową, naśladujące w barwie kamienie półszlachetne i zdobione motywami ze świata flory i fauny. Od około 1890 roku została podjęta seryjna produkcja trawionych i rzeźbionych przedmiotów dekoracyjnych ze szkła warstwowego oraz zastaw stołowych. Szczytowy okres twórczości artystycznej E. Galle to paryskie wystawy światowe w 1889 i 1900 roku, które przyniosły mu Wielkie Nagrody i złote medale.

8 000,00 zł

Pozostałe produkty w tej kategorii (8):

 • Toaletka orzechowa, około 1940 roku

  Toaletka w stylu pochodząca z połowy XX wieku

  Cena 1 750,00 zł
 • Stolik kawowy Chiny XIX/XX wiek, złocenie/ laka/macica perłowa/kamienie/jadeit

  Stolik kawowy wykonany na przełomie XIX/XX wieku w Chinach. Konstrukcja mebla z litego drewna bogato dekorowany laką, kością, macicą perłową, złoceniami.

  Cena 1 500,00 zł
 • Toaletka secesyjna, pocz. XX wieku

  Secesyjna toaletka pochodząca z początku XX wieku

  Cena 1 780,00 zł
 • Stolik / Niciak Biedermeier , mahoń ok. 1840 roku

  Niciak mahoniowy Bierdermeier około 1840 roku

  Cena 3 000,00 zł
 • Boulle, stolik / toaletka ok. połowy XIX wieku

  Stolik / toaletka w stylu Boulle XIX wiek

  Cena 5 750,00 zł
 • Stół kawowy Ludwik XV, palisander, brąz złocony XIX wiek

  Luksusowy stół kawowy wykonany z drewna liściastego fornirowany w całości palisandrem. Na bokach w cardze stołu ukryte dwie szuflady.

  Cena 4 800,00 zł
 • Stolik Ludwik XV LE GARDE MEUBLE PUBLIC/ 18 Rue Saint Augustin BEDEL & CIE

  Stolik w stylu Ludwika XV , tzw."karciak" wykonany na przełomie XIX/XX wieku we Francji

  Cena 6 300,00 zł
 • Stół Empire/Biedermeier, mahoń, brąz złocony, sygnowany

  Stolik , tzw. "klapaiak" w stylu Empire/Biedermeier

  Cena 6 500,00 zł