Książę Józef Poniatowski, obraz z depozytu Muzeum Historycznego !!!

Książę Józef Poniatowski, obraz z depozytu Muzeum Historycznego !!!

Książe Józef Poniatowski w bitwie narodów pod Lipskiem w 1813 roku w nurcie rzeki Elstery. Olej na płótnie będący dziełem nieznanego autora, którego czas powstania datuje się na I połowę XIX wieku

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Wybitny Polonik - gratka dla kolekcjonerów "patriotyków" i historii Polski ! Obraz przedstawiający moment śmierci Księcia Józefa Poniatowskiego w bitwie narodów pod Lipskiem w 1813 roku w nurcie rzeki Elstery. Olej na płótnie będący dziełem nieznanego autora, którego czas powstania datuje się na I połowę XIX wieku. Praca przedstawia moment , gdy spłoszony bitewnym zgiełkiem koń jest tuż nad nurtem rzeki, której fale niebawem przyniosą śmierć królewskiemu bratankowi. Na większości portretów Książę Józef był przedstawiany jako przystojny, urodziwy mężczyzna o czarnych kędzierzawych włosach. W rzeczywistości Poniatowski dość wcześnie wyłysiał i publicznie pokazywał się i portretował jedynie w gustownej peruce. Na prezentowanym obrazie Książę został przedstawiony tak, jak naprawdę wyglądał , co świadczyć może jedynie o dużej zażyłości artysty z Księciem, albo o wyjątkowym tupecie artysty :) Podczas wojny polsko - austriackiej w 1809 roku Książę Józef kwaterował ze swoim dworem w Tarnobrzegu na Zamku w Dzikowie (dziś dzielnica Tarnobrzega), który dziś jest Muzeum Historycznym. Tam też do 2016 roku oferowany przez nas obraz był muzealnym eksponatem, będącym rodzinnym depozytem, wystawianym w jednej z głównych komnat tegoż Muzeum. Wymiary 100 x 86 cm, wymiary w świetle ramy 65 X 52 cm, płótno dublowane po profesjonalnej konserwacji klikanaście lat wstecz. Stan zachowania doskonały, przebogata rama z kilkoma drobnymi ubytkami w partiach dolnej listwy.

20 000,00 zł
Produkt sprzedany

Pozostałe produkty w tej kategorii (8):

 • Secesja - Karafka na nalewkę, szkło Daum / Lorrain , srebro 950

  Secesyjna karafka wykonana na początku XX wieku w fabryce Daum / Lorrain.

  Cena 2 000,00 zł
 • Srebrna skarbonka Biedermeier Amsterdam 1816 rok / 200 lat !!!

  Skarbonka wykonana ze srebra w początkowym okresie Biedermeier w Amsterdamie.

  Cena 2 450,00 zł
 • Para lampek sypialnianych, srebro 925, Sheffield 1891 rok

  Para lampek nocnych wykonanych w całości ze srebra próby 925 w Sheffield (Anglia) w 1891 roku

  Cena 2 200,00 zł
 • Jerzy Duda - Gracz, olej / płótno 1999 rok

  Jerzy Duda Gracz (1941-2004), "Matka z dziećmi nad wodą", obraz olejny na płótnie.

  Cena 30 000,00 zł
 • Vacheron & Constantin Geneve - złoty zegarek pr.750
  Vacheron & Constantin -"zegarek królów"- złoty zegarek z jednej z najbardziej renomowanych ekskluzywnych marek świata porównywalnej jedynie do Pateka Philipa.
  Cena 7 000,00 zł
 • Dzwonek na służbę, srebro "84" Moskwa 1836 rok

  Piękny kolekcjonerski dzwonek na służbę wykonany w moskiewskiej pracowni Fiedora Frołowa - Фролов Федор w 1836 roku (dział.

  Cena 880,00 zł
 • Lampka salonowa, brąz August Moreau, II poł.XIX wieku

  Lampka salonowa wykonana z patynowanego wielobarwnego brązu w pracowni jednego z najzdolniejszych artystów / brązowników XIX wiecznej Europy Augusta Moreau (1834-1917) w II połowie XIX wieku.

  Cena 2 500,00 zł