Biały Kruk !! Obiekt muzealny, Br. Łopieńscy, srebro 84

Biały Kruk !! Obiekt muzealny, Br. Łopieńscy, srebro 84

Bracia Łopieńscy, Warszawa srebro 84, lata 1899-1904

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Biały Kruk na polskim rynku antykwarycznym !!! Srebro klasy muzealnej, absolutnie unikatowe !! Amfora wykonana w pracowni Braci Łopieńskich ze srebra próby 84 w latach 1899-1904. Szkło najprawdopodobniej pochodzące z firmy Baccarat z którą firma Łopieńskich współpracowała. Wspaniale okute srebrem, którego kunszt oraz mistrzostwo wykonania można jedynie porównać do najwybitniejszych złotników epoki ! Wysokość 23,5 cm, waga 915 gram. Na podstawie widoczny znak wytwórni BR. ŁOPIEŃSCY wraz ze znakiem warsztatowym w formie liry oraz cecha probiercza dla sreber warszawskich stosowana w latach 1899-1904 z monogramem probierza AP (Aleksander Romanow). Cecha pomocnicza powtórzona dwukrotnie na każdym z uszu amfory. Stan zachowania idealny, szkło w stanie gabinetowym ! UWAGA ! Oferowany przez nas obiekt jest dziełem wybitnym, nie spotykanym w literaturze, porównywalnego srebra z pracowni Br. Łopieńskich nie posiada żadne Polskie Muzeum !!

Bracia Łopieńscy - firma której początki założenia zakładu sięgają 1862 roku specjalizującego się w wyrobie produktów ze srebra i brązu będących do dziś niedoścignionym wzorem dla artystów. Zdobywcy srebrnego medalu na wystawie światowej w Paryżu w 1879 roku, twórcy między innymi sejmowej laski marszałkowskiej. zdobywcy wielu wyróżnień i niezliczonych nagród, ikona polskiego brązownictwa, przez Muzeum Warszawy w 2013 roku zasłużenie nazwani "Tytanami warszawskiego brązownictwa". "Przeciętny człowiek, który niewiele ma z brązami do czynienia, mówi niekiedy z pogardą: A to jest tylko odlew, nierzeźbiony. Dla niego rzecz może być nie wiem jak cyzelowana, mistrzowsko zrobiona na wosk tracony, a pozostanie tylko odlewem, jakby ta rzeźba stworzyła się sama, bez interwencji człowieka - mówił z wyraźną dezaprobatą dla powszechnego niezrozumienia sztuki brązowniczej wybitny jej koneser Franciszek Starowieyski (I. Górnicka-Zdziech, Przewodnik zacnego kolekcjonera według Franciszka Starowieyskiego, wyd. Prószyński Media, Warszawa 2008, s. 96).

Oglądając brązy trzeba mieć na uwadze, iż są to dzieła sztuki szczególnego rodzaju. Powstają we współpracy artysty-rzeźbiarza oraz rzemieślnika-brązownika, gdyż proces ich tworzenia jest niezwykle długi i skomplikowany. Zaczyna się od wykonanego przez artystę projektu, na którego podstawie tworzy się model. Przy użyciu modelu zaś wykonuje się formę odlewniczą, jaką następnie zalewa się metalem o temperaturze ponad 1000°C. Po jego zastygnięciu powstaje surowy odlew. Musi być on kolejno: poddany obróbce powierzchniowej, cyzelowany, następnie zaś patynowany lub złocony. Wykonanie rzeźby z brązu wymaga od twórcy rzemieślniczej biegłości, fachowej wiedzy i doświadczenia, gdyż jeden nieprecyzyjny, fałszywy ruch może doprowadzić do nieodwracalnego zniszczenia jeszcze niepowstałego przedmiotu. Brązownik musi mieć cierpliwość anioła, siłę Ursusa, duszę poety i stalowe nerwy - pisał o swojej sztuce nestor warszawskich brązowników, Tadeusz Łopieński."

0,00 zł
Produkt zamówiony

Pozostałe produkty w tej kategorii (8):

 • Wielka cukiernica, srebro 950 Paryż, lata 1874-1880

  Paryż lata 1874-1880, Debain & Flament

  Cena 3 000,00 zł
 • Norblin / Warszawa, patera na owoce pocz. XX wieku

  Norblin / Warszawa plater z początku XX wieku

  Cena 850,00 zł
 • 1000 gram, srebrne monety inwestycyjne !

  Srebro inwestycyjne ! 84 srebrne monety słynnej "Siewczyni"

  Cena 3 790,00 zł
 • Wlastimil Hofman, "Dzieci", olej / sklejka, lata 30. XX wieku

  Wlastimil Hofman, Hoffman (1891 - 1970) Obraz o wymiarach 36 x 46 cm

  Cena 0,00 zł
 • Medalion na zdjęcia, srebro 84 Rosja / emalia, pocz. XX wieku

  И.Х. Иван Хлебников, Iwan Chlebnikow, Sankt Petersburg, pocz. XX wieku

  Cena 0,00 zł
 • Malcz / Warszawa, cukiernica srebro 12 łut ok. 1840 r.

  Muzealna, srebrna cukiernica Karol Filip MALCZ / Warszawa 

  Cena 9 700,00 zł
 • Cartier, obrączka złoto 750 , szafir 0.70 ct.

  Oryginalny design z domu CARTIER !!!

  Cena 0,00 zł
 • Kolekcjonerska solnica, srebro Watykan, lata 30. XIX wieku

  Solnica antyczna ze znakiem gwarancyjnym Państwa papieskiego

  Cena 0,00 zł