6 łyżek, 11 ARTEL, Moskwa, srebro 84 / emalia 1908 - 1917

6 łyżek, 11 ARTEL, Moskwa, srebro 84 / emalia 1908 - 1917

11 ARTEL , główny dostawca domu jubilerskiego FABERGE

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

11 Artel, główny dostawca domu Faberge !!! Sześć wspaniałych łyżek kawowych wykonanych w 11 moskiewskim Artelu w latach 1908 - 1917. Srebro próby 84 dekorowane zarówno na czerpakach, na trzonkach i głowicach najwyższej jakości, wybitną, wielobarwną dekoracją emalierską w technice closisonne. Łyżki w całości złocone ! Długość 10,5 cm , waga łączna 80 gram. Na każdej z łyżek widoczna jest moskiewska cecha probiercza dla sreber próby 84 oraz znak warsztatowy 11 Artelu w formie wpisanych w owal cyfry oraz litery "11 A". Łyżki w oryginalnej kasecie wykonanej z brzozy karelskiej z widocznym logiem luksusowego domu handlowego "В.Увсаевъ". Stan zachowania absolutnie gabinetowy ! Srebra z celowo zachowaną naturalną patyną czasu. Srebra 11 Artelu ze względu na najwyższą jakość wykonania są poszukiwane przez kolekcjonerów na całym Świecie !

Mieszczący się w Moskwie 11. Artel działał w latach 1908-1917. Grupa wyspecjalizowała się w produkcji najwyższej jakości usług dla największych domów jubilerskich w Rosji. 11 Artel pracował głównie techniką emaliowania cloisonné, ale produkował również wysokiej jakości emalie plique-a-jour. Artel szybko stał się znany z tworzenia dzieł o wykwintnym stylu i najwspanialszym kunszcie złotniczym, w wyniku czego grupa stała się głównym dostawcą prestiżowego domu Fabergé. Prace 11 Artelu można rozpoznać po takich cechach stylistycznych, jak całkowite pokrycie emalią, wpływy secesji z trójkątnymi i prostokątnymi komórkami emalii, wolutami, spiralami, srebrnymi koralikami, zielonymi, ochrowymi, fioletowymi i kremowymi odcieniami w zamglonym akwareli.

Artel - rozumiany jako dobrowolne stowarzyszenie osób ( w tym wypadku najlepszych złotników), demokratycznie nastawionych, badających nowatorskie, intrygujące techniki artystyczne o wspólnych dochodach i odpowiedzialności , którym dowodził wybrany na walnym zgromadzeniu brygadzista. Artele znane od starożytności, rozwinęły się będąc bardzo popularnymi "samodzielnymi firmami" na terenie Carskiej Rosji. Rosyjskie Artele wspierały i wpływały na międzynarodowe ruchy artystyczne przełomu XIX i XX wieku, koncentrując się na wytwarzaniu unikatowych przedmiotów o wyjątkowo wysokiej jakości. Początkowo zapłatę za pracę wykonaną przez artel rozdzielano na podstawie ustnych umów, często w równych częściach między rzemieślników. Z czasem powstawały stopniowo sformalizowane typy Arteli, które opierały się na wewnętrznej hierarchii i umowach prawnych.

0,00 zł
Produkt zamówiony

Pozostałe produkty w tej kategorii (8):

 • Ludwik Nast / Warszawa/ Vilno, srebro 84 / 1874 rok

  Kolekcjonerska cukiernica z warszawskiej pracowni L. Nasta

  Cena 8 000,00 zł
 • Limoges / szpila, złoto 750, emalia, około 1910 roku.

  Secesja / złota, dekoracyjna szpila / emalia / LIMOGES

  Cena 1 200,00 zł
 • Naturalny złoty Samorodek, Alaska ~22 ct !

  Naturalny samorodek złota !! Wyjątkowa, jednostkowa biżuteria !! 

  Cena 0,00 zł
 • Art Deco, bransoleta białe złoto 750, diamenty 3.30 ct. /szafiry

  Wspaniała bransoleta wysadzana 173 diamentami oraz 46 szafirami

  Cena 0,00 zł
 • "Akt", fotografia Pawelec Władysław, lata 80. XX w.

  Pawelec Władysław (1923-2004). Artysta, prekursor polskiego aktu

  Cena 1 800,00 zł
 • Cartier Love, obrączka różowe złoto 750 / brylant

  CARTIER, obrączka z kultowej już serii LOVE

  Cena 0,00 zł
 • BVLGARI B zero 1, szeroka obrączka, złoto / brylanty G/VS

  Obrączka BVLGARI z brylantami ! Super cena !!!

  Cena 0,00 zł
 • Oficerowie z okresu wojen napoleońskich, srebro ~1 kg

  6 srebrnych figur przedstawiających oficerów Armii Europy z lat 1805-1814

  Cena 0,00 zł