6 łyżek, 11 ARTEL, Moskwa, srebro 84 / emalia 1908 - 1917

6 łyżek, 11 ARTEL, Moskwa, srebro 84 / emalia 1908 - 1917

11 ARTEL , główny dostawca domu jubilerskiego FABERGE

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

11 Artel, główny dostawca domu Faberge !!! Sześć wspaniałych łyżek kawowych wykonanych w 11 moskiewskim Artelu w latach 1908 - 1917. Srebro próby 84 dekorowane zarówno na czerpakach, na trzonkach i głowicach najwyższej jakości, wybitną, wielobarwną dekoracją emalierską w technice closisonne. Łyżki w całości złocone ! Długość 10,5 cm , waga łączna 80 gram. Na każdej z łyżek widoczna jest moskiewska cecha probiercza dla sreber próby 84 oraz znak warsztatowy 11 Artelu w formie wpisanych w owal cyfry oraz litery "11 A". Łyżki w oryginalnej kasecie wykonanej z brzozy karelskiej z widocznym logiem luksusowego domu handlowego "В.Увсаевъ". Stan zachowania absolutnie gabinetowy ! Srebra z celowo zachowaną naturalną patyną czasu. Srebra 11 Artelu ze względu na najwyższą jakość wykonania są poszukiwane przez kolekcjonerów na całym Świecie !

Mieszczący się w Moskwie 11. Artel działał w latach 1908-1917. Grupa wyspecjalizowała się w produkcji najwyższej jakości usług dla największych domów jubilerskich w Rosji. 11 Artel pracował głównie techniką emaliowania cloisonné, ale produkował również wysokiej jakości emalie plique-a-jour. Artel szybko stał się znany z tworzenia dzieł o wykwintnym stylu i najwspanialszym kunszcie złotniczym, w wyniku czego grupa stała się głównym dostawcą prestiżowego domu Fabergé. Prace 11 Artelu można rozpoznać po takich cechach stylistycznych, jak całkowite pokrycie emalią, wpływy secesji z trójkątnymi i prostokątnymi komórkami emalii, wolutami, spiralami, srebrnymi koralikami, zielonymi, ochrowymi, fioletowymi i kremowymi odcieniami w zamglonym akwareli.

Artel - rozumiany jako dobrowolne stowarzyszenie osób ( w tym wypadku najlepszych złotników), demokratycznie nastawionych, badających nowatorskie, intrygujące techniki artystyczne o wspólnych dochodach i odpowiedzialności , którym dowodził wybrany na walnym zgromadzeniu brygadzista. Artele znane od starożytności, rozwinęły się będąc bardzo popularnymi "samodzielnymi firmami" na terenie Carskiej Rosji. Rosyjskie Artele wspierały i wpływały na międzynarodowe ruchy artystyczne przełomu XIX i XX wieku, koncentrując się na wytwarzaniu unikatowych przedmiotów o wyjątkowo wysokiej jakości. Początkowo zapłatę za pracę wykonaną przez artel rozdzielano na podstawie ustnych umów, często w równych częściach między rzemieślników. Z czasem powstawały stopniowo sformalizowane typy Arteli, które opierały się na wewnętrznej hierarchii i umowach prawnych.

0,00 zł
Produkt zamówiony

Pozostałe produkty w tej kategorii (8):

 • De Luxe !! Rosja, srebro 88 / emalia / diamenty pocz. XX w.

  Wybitna ramka do zdjęć, St.Petersburg, Л.Кочергин, lata 1908-1917

  Cena 0,00 zł
 • Salvador Dali , "Venus a la Girafe", brąz patynowany

  Limitowana rzeźba autorstwa Salvadora Dali z 1973 roku

  Cena 0,00 zł
 • Sylvian Kinsburger, lampa salonowa, brąz złocony XIX wiek

  Sylvian Kinsburger, lampa salonowa, brąz złocony XIX wiek

  Cena 0,00 zł
 • Gustaw Radke / Warszawa, kmpl. sreber dla 6 osób, srebro "84"

  Komplet sreber G. Radke, 45 elementów / 2822 gram

  Cena 14 500,00 zł
 • Pierścionek, złoto 750, diamenty / markiza ~ 1.42 ct. G-H / VS !

  Pierścionek , centralny Diament / Markiza 0.90 ct, + 12 brylantów ~ 0.52ct.

  Cena 0,00 zł
 • Duże Putto z anielskimi skrzydłami, brąz złocony XIX wiek

  Rzeźba z uskrzydlonym Puttem, brąz XIX wiek

  Cena 0,00 zł
 • Taca OGROM ! 6,30 kg ! 85 x 57 cm ! KORDES, Sankt Petersburg 1854 r.

  Кордес Александр, absolutnie niespotykana, ogromna taca 

  Cena 0,00 zł
 • Malcz / srebro "84", cztery kieliszki ok. 1860 roku

  Cztery kieliszki z warszawskiej wytwórni Karola Filipa Malcza

  Cena 0,00 zł