De Luxe ! Хлебников / Iwan Chlebnikow, Moskwa srebro 84

De Luxe ! Хлебников / Iwan Chlebnikow, Moskwa srebro 84

Iwan Chlebnikow, Dostawca Dworu Cara, srebro pocz. XX wieku

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Najlepsze, pałacowe srebro w ofercie antykwarycznej w Polsce !! Wazon w formie antycznej wazy wykonany w jednej z najsłynniejszej, najlepszej pracowni złotniczej ówczesnej Rosji - Ивап Хлебников / Iwan Chlebnikow około 1910 roku. Wazon wykonany z połączenia kryształu oraz srebra próby 84. Kryształ rżnięty w motywy geometryczne, srebro dekorowane motywami klasycystycznymi, typowymi dla antyku, girlandami kwiatów, uszy profilowane z luźno zwisającymi antabami w formie wieńców. Wysokość 35 cm, szerokość 22 cm. W trzech miejscach (foto) widoczne cechy probiercze dla sreber moskiewskich próby 84 stosowane w latach 1908-1917 oraz znaki warsztatowe złotnika, zarówno w formie monogramu ИХ oraz pełnego nazwiska И.Хлебников wraz z tytularnym znakiem Dostawcy Dworu. Stan zachowania absolutnie doskonały !! Kryształ bez śladów najmniejszych pęknięć, odprysków, czy napraw, srebro z wstanie gabinetowym z zachowaną naturalna patyną czasu. Przedmiot ze względu na kryształ z jakiego powstał jest niezwykle rzadko pojawiającym się rarytasem na rynku antykwarycznym ! Bardzo dobra cena, na zdjęciach widoczne skany z katalogów aukcyjnych, gdzie przez ostatnie 15 lat dwa razy pojawił się taki wazon na światowym rynku antykwarycznym w cenach 15-20 tyś $ (widoczna na skanie para została sprzedana za 50 tyś $) !!! 

Pracownia została założona przez Piotra Chlebnikowa w 1840 r. w Moskwie. Była to pracownia złotnicza i jubilerska, która wytwarzała szeroki asortyment wyrobów złotniczych ze złota, srebra i kamieni szlachetnych. Pracownię odziedziczył Ивап ХлебникоIwan Piotrowicz Chlebnikow i w latach 1870-1871 gruntownie ją zmodernizował tworząc nowoczesną dużą firmę złotniczą. Nowa pracowania szybko odniosła sukces. Już w 1872 r. Chlebnikow został dostawcą Dworu Wielkiego Księcia Konstantyna Mikołajewicza, a w 1877 r. dostawcą Dworu Wielkiego Księcia Włodzimierza Aleksandrowicza. Wreszcie w 1881 r. Chlebnikow został uhonorowany tytułem dostawcy Dworu Cara Aleksandra III. Przedsiębiorstwo było również dostawcą i jubilerem dworów duńskiego, serbskiego i czarnogórskiego. Dzięki pozycji przy dworze cesarskim firma Chlebnikowa otrzymała prestiżowe zamówienia, m. in. na uzupełnienie srebrnych serwisów stołowych przeznaczonych dla pałaców w Gatczynie i Aniczkowskiego oraz serwisu obiadowego z monogramem Katarzyny II. Po śmierci Iwana Chlebnikowa przedsiębiorstwo przekształciło się w spółkę pod nazwą: Chlebnikow I.P, Synowie i Spółka. Działalność kontynuowali synowie Iwana Piotrowicza Chlebnikowa: Michał, Aleksy, Mikołaj i Włodzimierz. Działalność firmy koncentrowała się głównie w Moskwie, ale posiadała też salon w Petersburgu. Firma działała nieprzerwanie aż do wybuchu rewolucji, do roku 1918. W 1871 r. przedsiębiorstwo zatrudniało 100, a w roku 1882 już 200 wykwalifikowanych pracowników, w tym wielu wybitnych projektantów, złotników i jubilerów. Przedsiębiorstwo współpracowało z wieloma podwykonawcami. Roczny obrót firmy w roku 1871 wyniósł 56 tysięcy, a w roku 1882 nieomal 300 tysięcy rubli. Firma sprzedawała głównie wyroby ze srebra, o czym świadczą ilości oznakowanych wyrobów. W roku 1882 oznakowano około 500 pudów srebra i 10 pudów złota.

0,00 zł
Produkt zamówiony

Pozostałe produkty w tej kategorii (8):

 • Kmpl. 4 sztuk solniczek, Wł. Hempel / Warszawa, srebro 84

  Wł. Hempel/ Warszawa, srebro pr. 84, lata 1908-1915

  Cena 0,00 zł
 • OMEGA Constellation Manhattan, stal / złoto żółte, NOWY !!

  Zegarek NOWY / SALONOWY !! Cena salonowa 36500 zł !!!

  Cena 22 000,00 zł
 • Garnitur sreber "84", St.Petersburg, Брагин Андрей Степанович

  Garnitur sreber składający się z siedmiu elementów, Bragin Andriej Stiepanowicz (Брагин Андрей Степанович) Sankt Petersburg, kon. XIX w.

  Cena 0,00 zł
 • WMF, Secesja, patera figuralna około 1910 roku

  Kwintesencja secesji !!! Patera z postaciami chłopca i dziewczynki

  Cena 0,00 zł
 • De Luxe !! "Owad", złoto / diamenty / rubiny / opal ok. 1900 roku

  Ogromny owad, wspaniała brosza / zawieszka ok. 1900 roku !!

  Cena 0,00 zł
 • Krater na kwiaty, brąz patynowany / Putta II poł. XIX w.

  Krater na kwiaty wykonany z patynowanego brązu w II poł. XIX wieku

  Cena 0,00 zł
 • Art Deco, pierścionek z diamentem "Cushion" 1.29 ct. H/Vs

  Pierścionek z Certyfikatem na kwotę 32500 zł !!

  Cena 0,00 zł