Rolex Lady Datejust Pearlmaster, złoto 750 / brylanty
Rolex, żółte złoto 750 , 104 gram , po 2015 roku, jak nowy !!! Cena salonowa 30.000 $ !!
Bracia Łopieńscy, Warszawa srebro 84, lata 1899-1904
Biały Kruk na polskim rynku antykwarycznym !!! Srebro klasy muzealnej, absolutnie unikatowe !! Amfora wykonana w pracowni Braci Łopieńskich ze srebra próby 84 w latach 1899-1904. Szkło najprawdopodobniej pochodzące z firmy Baccarat z którą firma Łopieńskich współpracowała. Wspaniale okute srebrem, którego kunszt oraz mistrzostwo wykonania można jedynie porównać do najwybitniejszych złotników epoki ! Wysokość 23,5 cm, waga 915 gram. Na podstawie widoczny znak wytwórni BR. ŁOPIEŃSCY wraz ze znakiem warsztatowym w formie liry oraz cecha probiercza dla sreber warszawskich stosowana w latach 1899-1904 z monogramem probierza AP (Aleksander Romanow). Cecha pomocnicza powtórzona dwukrotnie na każdym z uszu amfory. Stan zachowania idealny, szkło w stanie gabinetowym ! UWAGA ! Oferowany przez nas obiekt jest dziełem wybitnym, nie spotykanym w literaturze, porównywalnego srebra z pracowni Br. Łopieńskich nie posiada żadne Polskie Muzeum !!
Bracia Łopieńscy - firma której początki założenia zakładu sięgają 1862 roku specjalizującego się w wyrobie produktów ze srebra i brązu będących do dziś niedoścignionym wzorem dla artystów. Zdobywcy srebrnego medalu na wystawie światowej w Paryżu w 1879 roku, twórcy między innymi sejmowej laski marszałkowskiej. zdobywcy wielu wyróżnień i niezliczonych nagród, ikona polskiego brązownictwa, przez Muzeum Warszawy w 2013 roku zasłużenie nazwani "Tytanami warszawskiego brązownictwa". "Przeciętny człowiek, który niewiele ma z brązami do czynienia, mówi niekiedy z pogardą: A to jest tylko odlew, nierzeźbiony. Dla niego rzecz może być nie wiem jak cyzelowana, mistrzowsko zrobiona na wosk tracony, a pozostanie tylko odlewem, jakby ta rzeźba stworzyła się sama, bez interwencji człowieka - mówił z wyraźną dezaprobatą dla powszechnego niezrozumienia sztuki brązowniczej wybitny jej koneser Franciszek Starowieyski (I. Górnicka-Zdziech, Przewodnik zacnego kolekcjonera według Franciszka Starowieyskiego, wyd. Prószyński Media, Warszawa 2008, s. 96).
Oglądając brązy trzeba mieć na uwadze, iż są to dzieła sztuki szczególnego rodzaju. Powstają we współpracy artysty-rzeźbiarza oraz rzemieślnika-brązownika, gdyż proces ich tworzenia jest niezwykle długi i skomplikowany. Zaczyna się od wykonanego przez artystę projektu, na którego podstawie tworzy się model. Przy użyciu modelu zaś wykonuje się formę odlewniczą, jaką następnie zalewa się metalem o temperaturze ponad 1000°C. Po jego zastygnięciu powstaje surowy odlew. Musi być on kolejno: poddany obróbce powierzchniowej, cyzelowany, następnie zaś patynowany lub złocony. Wykonanie rzeźby z brązu wymaga od twórcy rzemieślniczej biegłości, fachowej wiedzy i doświadczenia, gdyż jeden nieprecyzyjny, fałszywy ruch może doprowadzić do nieodwracalnego zniszczenia jeszcze niepowstałego przedmiotu. Brązownik musi mieć cierpliwość anioła, siłę Ursusa, duszę poety i stalowe nerwy - pisał o swojej sztuce nestor warszawskich brązowników, Tadeusz Łopieński."
Rolex, żółte złoto 750 , 104 gram , po 2015 roku, jak nowy !!! Cena salonowa 30.000 $ !!
Faberge Carl Peter !! Szpila z najwspanialszej manufaktury Świata !!!
Kolekcjonerski kubek, srebro 12 łut, lata 30. XIX wieku
Srebrne sztućce dla 12 osób, Jager lata 30 XX w.
Kolekcjonerska łyżka do kawioru, srebro 84 / emalia witrażowa
Stanisław Batowski Kaczor (1866 Lwów - 1946 Lwów) - polski malarz batalista, ilustrator.